بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط هواپیما لحظه آخری شاید عجیب به نظر برسد اما قیمت بلیط هواپیما در گمان برخی از مسافران، یکی از گرانترین نرخهای موجود در وسائط نقلیه است در حالیکه این نرخ، نسبت به مدت زمان سفر و اسایش و راحتی آن در قیاس با سایر وسایل حمل و نقل عمومی، نه تنها گران نیست بلکه یکی از مقرون به صرفه ترین هزینه ها در سفر است. با این حال نمی توان منکر آن شد که همیشه راههای ارزانتری نظیر خرید بلیط هواپیما لحظه آخری، برای مسافرت کردن وجود دارد!
همانطور که می دانید بلیط هواپیما به طور کلی به دو دسته بلیط های سیستمی و چارتری تقسیم می شود. در این میان اصطلاحاتی نظیر بلیط لحظه آخری، بلیط سوتو و... نیز وجود دارد که بسیاری از مسافران اطلاع دقیقی از جزئیات آن ندارند. اصطلاح " بلیط لحظه آخری" که اغلب در کنار واژه چارتر به کار برده می شود، در واقع بلیط چارتری است که به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت و نزدیکی به زمان پرواز (کمتر از 24 ساعت)، اغلب با نرخی به مراتب کمتر از نرخ معمول یک بلیط هواپیما به فروش می رسد.

 

خرید بلیط لحظه آخری

 

بلیط هواپیما لحظه آخری

 

همانطور که می دانید اغلب آژانسهای مسافرتی در زمان معینی از سال، اقدام به چارتر کردن صندلی های یک پرواز، برای مقصدی خاص می کنند. چارتر کردن یک صندلی یا بلیط هواپیما، به معنای پیش خرید یا اجاره آن از شرکتهای هواپیمایی است که همین امر نیز چارتر کننده را مجاز به تعیین قیمت بلیط هواپیما در پرواز چارتر مربوطه می کند.
حال تصور کنید که موعد سفر فرا رسیده و آژانس مسافرتی که میزان متعارفی بلیط را از شرکتهای هواپیمایی خریداری کرده، موفق به فروش صندلی های خود نشده است. تحت این شرایط اگر پرواز چارتر خالی بماند، چارتر کننده متحمل هزینه های سنگین خواهد شد از این رو بلیط لحظه آخری، بهترین راه حل موجود و معامله ای برد – برد است. بدین ترتیب که چارتر کننده، برای به حداقل رساندن ضرر خود، بلیط های باقیمانده را بسته به نوع پرواز (داخلی یا خارجی)، با تخفیفهایی 10 الی 50 درصدی، به فروش می رساند و مسافر نیز بلیط هواپیمای مقرون به صرفه ای را خریداری می نماید.

 

بلیط هواپیما لحظه آخری

 

از آنجایی که زمان خریداری بلیط هواپیما لحظه آخری، از OK کردن تا فسخ کردن بیش از استاندارد گذشته است، بنا براین اینگونه بلیط ها بر خلاف بلیط های سیستمی، در صورت خریداری، به هیچ عنوان مسترد نخواهند شد. در مواردی که امکان کنسل کردن بلیط مهیاست نیز معمولاً بلیط مشمول جریمه های سنگین حتی به اندازه هزینه خود آن می شود؛ به طور مثال ممکن است به دلایلی بلیط لحظه آخری خود را ساعاتی قبل از پرواز لغو کنید و آژانس تمامی پولی را که برای آن پرداخته اید، به عنوان جریمه برای خودش نگه دارد.

 

اگر جز آن دسته از مسافرانی هستید که از مدتها قبل برای سفرشان برنامه ریزی کرده و همه چیز را آماده می کنند، شانس کمتری برای به دست آوردن بلیط لحظه آخری هواپیما دارید. اینگونه بلیط ها اگرچه از نظر مالی برای مشتریان خود مقرون به صرفه هستند اما از نظر برنامه ریزی و ساعت پرواز، هیچ حق انتخابی برای مسافر باقی نمی گذارند.
- بد نیست بدانید برای سفر رفتن با بلیط های لحظه آخری، تقریباً هر زمان می بایست آماده باشید چراکه ممکن است ساعاتی بیش به پروازتان نمانده باشد. علاوه بر اینها، معمولاً برای اینکه یک بلیط لحظه آخری ارزان گیر بیاورید باید قید سفر در ایام پر سفر (نوروز و تعطیلات رسمی) را بزنید. در عوض ممکن است در فصلهای کم سفر، بلیطی حتی ارزانتر از بلیط اتوبوس نصیبتان شود!

 

بلیط لحظه اخری هواپیما

 

همانطور که گفتیم بلیط لحظه آخری هواپیما اغلب از لحاظ قیمت، برای مسافران مقرون بصرفه تر است. اما این قیمتهای مناسب بلیط لحظه آخری هواپیما هم چندان بی حکمت نیست و دو دلیل عمده دارد. بلیط لحظه اخری هواپیما زمانی ارزان است که یا زمان بسیار کوتاهی به پرواز مانده و یا اینکه مسافران از پرواز مورد نظر استقبال نکرده و ظرفیت هواپیما تکمیل نشده است. از این رو چارتر کننده برای کاهش ضرر و زیان خود، بلیط لحظه آخری هواپیما را با قیمت هایی باورنکردنی عرضه می کند و در نهایت معامله ای برد-برد را برای خود و مسافر رقم می زند.

 

خرید بلیط لحظه آخری

 

بلیط لحظه اخری مشهد

خط تهران مشهد یکی از پر ترددترین مسیرهای پروازی ایران است که بلیط آن اغلب به صورت چارتر عرضه می گردد. از این رو بلیط لحظه آخری مشهد در اغلب مواقع در آژانسهای مسافرتی موجود است و طرفداران خاص خود را دارد.

 

بلیط لحظه آخری کیش

بلیط لحظه اخری کیش برخلاف بلیط سیستمی این مسیر که توسط خود ایرلاین عرضه می شود و نرخ و برنامه پروازی مشخصی دارد تنها به صورت چارتر عرضه می شود. از این رو قیمت بلیط لحظه آخری کیش تنها توسط چارترکننده آن تعریف می شود و نوسان نرخی آن نیز منوط به پر شدن یا خالی ماندن پرواز و تصمیم چارترکننده است.

 

بلیط لحظه آخری قشم

تفاوتی ندارد بلیط لحظه آخری قشم را برای اهداف کاری یا تجاری خریداری کرده اید یا قصد لذت بردن از زیبایی های طبیعی این جزیره شگفت انگیز را دارید، به هر حال قشم همیشه سرشار از جاذبه هایی بوده است که نمونه آن را در هیچ کجای جهان نخواهید یافت. این جزیره همچنین دارای بنادر صیادی و تجاری مهمی است که خریداران بلیط لحظه اخری قشم را همواره به سوی خود می خوانند پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا بلیط لحظه آخری قشم خود را از کیش زوم خریداری نمایید

 

بلیط لحظه آخری استانبول

تعرفه بلیط لحظه آخری استانبول به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری ایرانیان برای بسیاری از مسافران حائز اهمیت است. از سوی دیگر این شهر، سرشار از اماکنی برای تفریحات چند ساعته، شنا و گشت و گذار در سواحل است که قطعاً ارزش خرید یک بلیط لحظه آخری استانبول را دارند.

 

بلیط ارزان هواپیما

اجازه بدهید با توجه به موضوع اختصاصی این مقاله یعنی بررسی بلیط ارزان هواپیما و سایتهای مرتبط با آن مقداری تخصصی تر صحبت نماییم. قبل از ورود به بحث لازم است بدانیم اصولا به چه کسی گردشگر گفته می شود؟ باید گفت هر چند که در سالهای اخیر گردشگر شامل هرگونه مسافرتی می شود که فردی به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج شود اما در واقع به کسی که گردشگری می کند گردشگر، سیاح یا توریست گفته می شود. در واقع واژه گردشگر از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط اقدام به مسافرت کردن نمودند. اغلب گردشگرها بیش از هر چیز به آب و هوا، فرهنگ یا طبیعت مقصد خود علاقمند هستند.

 

گردشگرها برای مسافرت از وسایل حمل و نقل مختلفی نظیر خودرو، قطار، هواپیما و ... و استفاده می کنند و طبیعتا هر روز بلیط های مختلف این وسایل از بلیط ارزان قطار گرفته تا بلیط هواپیما ارزان به فروش می رسد. نکته قابل توجه آن است که اگرچه هر کدام از این وسیله ها به مرور زمان در صنعت گردشگری و حمل و نقل دچار تغییر و تحول و پیشرفت شده اند و هر روز شاهد ابزار جدیدی برای انتقال مسافر در این صنعت هستیم اما همزمان با این موضوع، قیمت هر یک از آنها هم با تغییرات و تنوع مختلفی روبرو شده است. این تغییر و تنوع قیمت در برخی وسایل حمل و نقل بیشتر و در برخی کمتر است. شاید بتوان گفت هواپیما از جمله وسایل حمل و نقلی است که متنوع ترین قیمت بلیط را دارد و از این رو می توان احتمال وجود گزینه ای برای انتخاب بلیط ارزان هواپیما هم در آن بسیار زیاد باشد.

 

 

بلیط لحظه آخری

 

بلیط هواپیما لحظه آخری چیست؟

 

حتما پیامک‌های برخی از آژانس‌های مسافرتی را دیده‌اید: «بلیط هواپیما تهران - کیش فقط صد هزار تومان». یا احتمالاً در وب‌سایت‌های خرید بلیط هواپیما با قیمت‌های عجیبی برخوردکرده‌اید: «بلیط هواپیما تهران - مشهد با 80هزار تومان». این ارزانی بی‌دلیل نیست و به‌خاطر لحظه آخری بودن این بلیط‌هاست. بلیط لحظه آخری نوعی از بلیط چارتر است که چارترکننده آن را با قیمتی به مراتب ارزان‌تر به مسافر عرضه می‌کند.

 

چرا پرواز لحظه آخری ارزان است؟

 

قیمت مناسب بلیط‌های لحظه آخری دو دلیل اصلی دارد؛ نزدیک بودن به زمان پرواز یا تکمیل نشدن ظرفیت پرواز. اگر کمتر از 24 ساعت تا پرواز باقی مانده باشد، برای اینکه صندلی‌ها خالی نباشند بلیط با قیمت ارزان‌تری به مسافر فروخته می‌شود. نکته مهم اینکه معمولا فقط در مسیرهای پرتقاضابلیط لحظه آخری چارتر وجود دارد.

 

بلیط لحظه آخری هواپیما چگونه کار می‌کند؟

برخلاف بلیط سیستمی که توسط خود ایرلاین عرضه می‌شود و نرخ و برنامه‌ی زمانی ثابتی دارد، برنامه‌ی زمانی و قیمت بلیط چارتر به‌طور کامل توسط چارترکننده تعریف می‌شود و نوسان قیمت آن به پر شدن یا خالی ماندن پرواز و به تصمیم چارترکننده ربط دارد. آژانس‌ها و شرکت‌های تورگردان‌ از کاربرهای مهم پروازهای چارتر هستند. تورگردان‌ها در بازه‌های زمانی پرسفر مثل عید نوروز یا تابستان از ایرلاین‌ها درخواست پرواز می‌کنند. ایرلاین نیز پرواز را برای مجری تور هماهنگ می‌کند؛ مجری تور بلیط پرواز را می‌فروشد و فهرست مسافران را به ایرلاین ارائه می‌کند.

 

بلیط لحظه آخری شیراز به تهران

 

شرایط بلیط لحظه آخری برای شهر شیراز تقریباً مشابه با شهر اهواز است و بیشتر سفرهای صورت گرفته آن تفریحی هستند. در این مورد نیز باید بیشتر به پایان تعطیلات و روزهای میانی هفته بسنده کنید تا یک فرصت مناسب برای پرواز شیراز به تهران یا بلعکس گیر بیاورید. 

 

بلیط لحظه‌آخری هواپیما چیست؟

 

به بلیطهایی که بین یک هفته تا چند ساعت قبل از سفرهای خارجی و بین دو روز تا چند ساعت قبل از سفر داخلی خریداری می‌شود، بلیط لحظه آخری می‌گویند. مسافرت‌های ناگهانی و تمایل برخی مسافران به خرید ارزان‌تر بلیط دلایل اصلی خرید این نوع بلیط‌ها هستند.

چه زمانی برای خرید بلیط مناسب‌تر است؟

به طور کلی فرمول مشخصی برای تمام مقاصد وجود ندارد. اما معمولا بلیط‌ها در بازه زمانی 60 تا 15 روز پیش از سفر در گران‌ترین حالت خود هستند. بعد از این زمان‌چنانچه بلیط‌های زیادی ب فروش‌نرفته باشد بلیط‌های چارتری ارزان‌تر خواهند شد. اما در مورد بلیط‌های سیستمی معمولا خرید آنها قبل از 60 روز مانده به‌سفر به صرفه‌تر است.

 

سفر با هواپیما چه معایب و محاسنی دارد؟

 

بنا به مقصدی که در نظر دارید انتخاب عقلانی متفاوت خواهد بود. از مزایای سفر هوایی به طور کلی سرعت و راحتی است. این آیتم‌ها در مورد مقاصد دورتر بیشتر جلوه می‌کنند. مسافران ماجراجو و تجربه‌گرایان معمولا از سفر هوایی گریزانند. این گروه که فرصت لذت بردن از مناظر و تجربه‌های بین راه را مهمترین دستاورد سفر می‌دانند، بزرگترین منتقدان این وسیله نقلیه اند.

 

بلیط لحظه آخری چیست؟

 

بلیط لحظه آخری یک بلیط شانس است! این یعنی شما خوش شانس بوده‌اید که یک بلیط ارزان و مناسب از لحاظ کیفیت به دست آورده‌اید. اما ما معتقدیم که شانس تنها یک جنبه از موفقیت است و فرد باید برای رسیدن به هر هدفی، تلاش کند. اینجاست که عضویت شما در آژانس‌های مسافرتی و گشت و گذار در سایت‌های فروش بلیت می‌تواند شانس موفقیت شما را بالا ببرد.

 

احتمالاً این سؤال برای شما به وجود آمده که بلیط لحظه آخری یا چارتر لحظه آخری چگونه به وجود می‌آید؟ فرض بگیرید که شما فروشنده یخ هستید و باید تا نزدیکی ظهر همه یخ‌ها را بفروشید تا درآمد کافی داشته باشید. حالا اگر از شانس بد، مشتری کافی برای شما پیدا نشود یا آن روز هوا خیلی گرم باشد!

 

مسلماً صبر شما هم به پایان خواهد رسید و مجبور می‌شوید که یخ را با قیمت پایین‌تری بفروشید. این یخ همان بلیط هواپیما لحظه آخری است که در حال نزدیک شدن به لحظه پرواز هواپیماست. بنابراین شرکت‌ها مجبور هستند که بلیت خود را با قیمتی ارزان‌تر و با شرایطی آسان‌تر واگذار کنند.

 

بلیط لحظه آخری چارتر

 

شاید بد نباشد به برخی از اطلاعات عمومی و کلی بلیط لحظه آخری چارتر اشاره کنیم تا به درک درست و بهتری از این موضوع داشته باشید. پرواز چارتر به عنوان یک پرواز دربستی شناخته می‌شود که توسط یک آژانس یا یک گروه خاص رزرو شده و وظیفه رفت و برگشت مسافران را برعهده دارد. به عنوان مثال، اگر شما تعدادی مهندس مأموریت یافته از طرف یک شرکت باشید که برای آموزش به چند جزیره در جنوب کشور سفر کنید، لازم است که از بلیط چارتر کیش استفاده کنید.

 

اما این بلیط کی به عنوان بلیط لحظه آخری چارتر شناخته می‌شود؟ حالا شما همان پرواز چارتر قبلی را در نظر بگیرید و فرض کنید که مأموریت شما لغو شده است. شرکت شما باید تمامی هزینه مربوط به این پرواز را بپردازد. از طرفی زمان استاندارد برای فروش این بلیط‌ها به پایان رسیده است. بنابراین همه این بلیط ها تحت عنوان بلیط چارتر لحظه آخری شناخته می‌شوند. در این وضعیت، شرکت شما مجبور خواهد بود که بلیط های خود را با قیمت ارزان‌تری بفروشد.

 

یکی از مهمترین ویژگی‌های بلیط چارتر لحظه آخری تمام شدن زمان استاندارد برای پرواز و نزدیک شدن به از بین رفتن فرصت‌هاست. این موضوع باعث می‌شود که شرکت‌ها برای جایگزینی صندلی‌های خود به تکاپو افتاده و تخفیف‌های مختلفی در نظر بگیرند. اما اگر یک مسافر یا مشتری بتواند چارتر لحظه آخری را رزرو کند، دیگر امکان تغییر نام یا استرداد بلیط را نخواهد داشت.

 

بلیط کیش لحظه آخری

 

جزیره کیش یکی از محبوب‌ترین و پر ترافیک ترین مقاصد گردشگری و تفریحی در ایران است. امکانات و قابلیت‌های متنوع این جزیره باعث شده است که آژانس‌های مسافرتی تمایل زیادی به ایجاد چارتر برای این جزیره داشته باشند. آمار سفرهای تفریحی به این جزیره در فصل زمستان و در فصل بهار بسیار بالا است و معمولاً در انتهای تابستان نیز ممکن است گردشگر زیادی به این جزیره برود. بنابر این اگر به دنبال بلیط کیش لحظه آخری هستید، بهترین زمان ممکن، فصول گرم سال و پایان فصل تعطیلات است که آمار مسافران آنها به شدت کم می شود. 

 

 

خرید بلیط لحظه آخری استانبول

 

بلیط استانبول لحظه آخری

 

کشور ترکیه و شهر استانبول، به دلیل عدم نیاز به گرفتن ویزا، یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری خارجی برای ما ایرانی‌هاست. جالب‌تر اینکه گرفتن بلیط چارتر برای کشور ترکیه بسیار ایده آل است، زیرا شما زمانی برای گرفتن ویزا هدر نمی‌دهید و انگار به یکی از شهرهای ایران سفر می‌کنید. بلیط چارتر استانبول طرفداران زیادی دارد و حتی می‌توان از آن برای سفرهای خانوادگی نیز استفاده کرد. انتهای تعطیلات و فصول سرد سال برای گرفتن بلیط لحظه آخری استانبول مناسب است. 

 

بلیط لحظه آخری مشهد

 

شهر مشهد بالاترین آمار سفرهای زیارتی در ایران را به خود اختصاص داده است. این شهر در برخی ماه‌های سال آمار بازدید کننده بسیار چشمگیری دارد. این موضوع باعث شده است که پرواز شهرهای مختلف به سمت مشهد محل خوبی برای سرمایه گذاری آژانس‌های مسافرتی باشد. اما در برخی از فصول سال، تعداد گردشگران و مسافران شهر مشهد کاهش چشمگیری داشته و این بهترین فرصت برای به دست آوردن بلیط لحظه آخری مشهد است. انتهای فصل تعطیلات، شروع مدارس، پایان ماه‌های مذهبی مانند محرم، و ایام بعد از دهه کرامت و ولادت امام رضا علیه السلام زمان خوبی برای گرفتن این بلیط هاست. 

 

بلیط لحظه آخری اهواز

 

بیشتر سفرهای صورت گرفته به شهر اهواز کاری هستند و مرتبط با صنایع نفتی و پتروشیمی انجام می‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود که برخی شرکت‌ها برای کارکنان خود پرواز چارتر در نظر بگیرد. در ضمن بازدید از مناطق جنگی و اردوهای راهیان نور بهانه‌های خوبی برای به دست آوردن پروازهای چارتر هستند. در مورد گرفتن بلیط لحظه آخری اهواز، زمان و استاندارد مشخصی وجود ندارد، اما روزهای میانی هفته فرصت خوبی برای به دست آوردن این بلیط هاست. 

 

عوامل مؤثر بر ارزان شدن قیمت بلیط هواپیما:

  • اجتناب از خرید بلیط هواپیما ارزان از واسطه‌های فروش بلیط
  • رزرو بلیط چندین ماه پیش از موعد پرواز
  • رزرو بلیط در روزهای وسط هفته و غیر تعطیل
  • خرید از ایرلاین ارزان قیمت
  • تعداد توقف‌ها در مسیر پروازی
  • ساعت رفت و برگشت پروازرزرو اینترنتی بلیط ارزان هواپیما
 

رزرو اینترنتی بلیط ارزان هواپیما

 

سایت رزرواسیون کیش زوم یکی از معدود سایت‌های جامع برای رزرو ارزان‌ترین پرواز در ایرلاین‌های داخلی و خارجی است که به صورت کاملا آنلاین علاوه بر ارائه بلیط هواپیما با ارزان ترین قیمت ممکن در تمامی ایرلاین های خارجی با پرداخت آنلاین ریالی، امکان رزرو بلیط ایرلاین‌های داخلی ماهان، ایران ایر، معراج و ... را نیز فراهم نموده است. در کنار تمامی این پروازهای سیستمی ارزان قیمت، امکان خرید بلیط چارتر نیز در این سامانه وجود دارد که مطمئنا به دلیل چارتر بودن ارزان‌تر هستند. همچنین به پس از رزرو و پرداخت آنلاین، بلیط در لحظه به آدرس ایمیل مورد نظر شما ارسال می‌گردد.


بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.